MoravoSeed Kukuřice cukrová TAURIS F1

Novinka
2 hodnocení
15 Kč
Skladem

-  odrůda určená pro přímou spotřebu, mražení a konzervaci zrna

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kukuřice cukrová TAURIS F1 ( Zea mays L. )

Sklízíme klasy ve voskově mléčné zralosti. V chladnějších oblastech je možné pěstování ze sadby.

Kukuřičná zrna mají vysoký obsah vitaminu skupiny B, a to zejména thiaminu (B1), biotinu (B3), kyseliny pantotenové (B5) a kyseliny listové (B9). Všechny tyto vitamíny jsou nezbytné pro správnou funkci našich orgánů a metabolické procesy organismu. Z minerálních látek jsou v kukuřici zastoupeny hlavně draslík, vápník, železo, hořčík, selen, zinek a mangan. Nalezneme v ní též mnoho vlákniny, bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Značný podíl cukru (glukózy) je zdrojem energie pro naši vitalitu jak tělesnou, tak mentální.

Od dubna do počátku května vyséváme osivo přímo na připravený záhon. Vyžaduje záhřevné, hluboké, písčitohlinité půdy. Vyžaduje půdy hluboko zpracované. Počítáme s tím, že kukuřice je mohutná rostlina a potřebuje dostatek místa, pěstební spon by tedy měl být minimálně 40x40 cm. Semínka můžeme vysévat po dvou s tím, že po vyklíčení je podle potřeby vyjednotíme na jednu rostlinu. Vysévat můžeme i do řádků vzdálených od sebe asi 50 cm, vzdálenost semen v řádku má být 25 cm. Kukuřice potřebuje slunné stanoviště, na půdu nemá zvláštní nároky. Zálivka v létě podpoří vývin mohutných klasů a šťavnatých semen.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev na záhon - IV. - V.

• do sponu - 60 x 30 cm

• sklizeň - VIII. - IX.

Postup při skladování:

 

Klasy sklízíme v tzv. mléčné zralosti, kdy jsou zrna ještě měkká, použít je ale možné i zralejší kukuřice. Čerstvou kukuřici můžeme skladovat jen krátce, kukuřičný cukr se totiž mění na škrob a zrna moučnatí.  Kukuřice je tedy vhodná na přímý konzum, konzervování i mražení.

Balení: 6 g