MoravoSeed Celer bulvový ALBIN

Novinka
Neohodnoceno
16 Kč
Skladem

- poloraná, vysoce výnosná, bezantokyanová odrůda určená pro podzimní sklizeň

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celer bulvový ALBIN ( Apium graveolens L. )

Bulvy jsou velké, s bílou dužninou, která nemění barvu ani po konzervárenském zpracování, jsou odolné proti tvorbě dutiny. Vegetační doba od výsadby je 140 dnů.

Celer vyžaduje hlinité, středně těžké půdy s vysokým obsahem organické hmoty a dobrou zásobou vápníku.  Vzhledem k vysoké produkci organické hmoty má celer vysoké nároky na pravidelné zásobení vodou. Důležitá je zálivka při výsadbě a v druhé polovině vegetace při narůstání bulvy. Celer se pěstuje z předpěstované sadby, která se vysévá v únoru do skleníku a předpěstovává se při teplotách 15 - 20°C. Nižší teploty mohou být příčinou vybíhání do květu. Samotná výsadba se provádí v polovině května. Zalivka se provádí méně často většími dávkami vody. Celer je poměrně hodně náročný na živiny (z mikroelementů na bór) a obsah vápna v půdě. Během vegetace je ho potřeba přihnojovat dusíkem nebo i vícesložkovým hnojivem (např. hnojivem na kořenové zeleniny). Po celou vegetaci a zejména v závěru při nárůstu bulev vyžaduje dostatek vláhy.  Celer obsahuje mnoho velmi potřebných vitaminů a minerálů. Je považován za významný zdroj vitaminů skupiny B protože obsahuje všechny vitaminy z této skupiny ve vyváženém množství, je zdrojem tzv. B-komplexu.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev na záhon - II. - II.

• výsadba na záhon - V.

• do sponu - 40 x 40 cm

• sklizeň - IX. - X.

Postup při skladování řapíkatého celeru:

Bulvy celeru se zkrácenými kořeny na cca 3 cm se zakládají do písku v chladném sklepě nebo do zeminy v hlubokém pařeništi ( Nemyjí se ). Můžeme je také skladovat volně uložené. Vhodná teplota je od 0 - 1°C o relativní vlhkosti okolo 95%. Takto se mohou skladovat až 5 měsíců.

Balení: 700 ks