MoravoSeed Kedluben raný BOHEMIA F1

Novinka
Neohodnoceno
21 Kč
Skladem

- poloraný hybrid , který vytváří středně velkou, příčně elipsovitou bulvu s kvalitní jemnou dužninou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kedluben raný BOHEMIA F1 ( Brassica oleracea L. )

Odrůda je odolná proti dřevnatění , vybíhání do květu a praskání bulev. Je určena pro jarní a podzimní polní pěstování. Vegetační doba 90 - 95 dnů.

Kedluben podporuje krvetvorbu, v bulvách se vyskytuje biotin, příznivě působící na pokožku a vlasy, nechybí ani kyselina listová a panthothenová. Nejlepší konzumace je za syrova, může se však kulinářsky zpracovávat na spoustu způsobů, je pomocníkem při hubnutí a redukčních dietách. Mladé listy obsahují několikrát více vitaminu C a třikrát více vápníku než bulvy, výborně se proto hodí jako přísada do zeleninových salátů. Kedlubny mají mnoho odrůd, které se liší dobou vývoje, od raných rychlených po obrovské kedlubny typu české odrůdy Gigant. Barevně se odlišují zelené a fialové druhy.

Bohatá skladba nabízených odrůd umožňuje pěstování brukví po celý rok, i když nejžádanější jsou na jaře. Daří se jim nejlépe v hlinitopísčité, humózní a záhřevné půdě s pH 6,2 - 7,8. Obvykle je zařazujeme do druhé trati. Během pěstování zajišťujeme optimální půdní vláhu pravidelnými středními dávkami vody. Vyrovnaný vláhový režim snižuje nebezpečí praskání a dřevnatění bulev. Pro rychlení ve foliových krytech vyséváme osivo v lednu a rostliny vysazujeme na stanoviště v březnu. Termín výsevu pro ranou polní kulturu je únor, vysazujeme v dubnu.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev do skleníku - III. - IV.

• výsev na záhon - IV. - V., VII

• výsadba - IV. - V., VII. - VIII.

• do sponu - 30 x 30 cm

• sklizeň - VI. - X.

Postup při skladování kedlubnu:

Rané odrůdy kedlubnu se neskladují nýbrž sklízí probírkou, zpočátku v intervalu 2 dnů, později v delším. Doba sklizně trvá cca 2 - 3 týdny. Uskladnit lze pozdní odrůdy, které se však nezbavují kořenů. Ukládají se v chladném míste (např. sklepě) o teplotě 0 °C a 90 - 95 % vzdušné vlhkosti do vlhkého písku (občas je třeba nutné vlhkost zkontrolovat), kde vydrží až do příštího jara.

Balení: 50 ks