MoravoSeed Kopr vonný MORAVAN

Novinka
1 hodnocení
16 Kč
Skladem

- výnosná, silně aromatická odrůda, vhodná pro přímou kuchyňskou úpravu, ke konzervaci a sušení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kopr vonný MORAVAN ( Anethum graveolens L. )

Konzumní částí je list tmavě stříbřitě modrozelené barvy, který se řeže u země s celou mladou, 15-20 cm vysokou rostlinou. Pro nakládání zeleniny se sbírá až v květu. Postupnými výsevy docílíme průběžnou sklizeň čerstvého kopru.

Kopr je na pěstování nenáročná aromatická zelenina, mnohokrát se na zahrádce množící samovýsevem. Vyhovují mu hlinité, propustné a lehčí půdy s dostatečnou zásobou živin. Nesnáší půdy těžké a zamokřené, ani suché polohy a kamenité půdy. Je citlivý na hnojiva obsahující chlór. Vyžaduje včasný výsev do řádků 20 cm vzdálených. Vyséváme nahusto. Na zeleno sklízíme do svazečků 15 až 20 cm vysokou mladou nať, ke konzervování sklízíme nať ve fázi prodlužovacího růstu.

Vegetační doba je 65 - 75 dní od výsevu do sklizně.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev na záhon - IV.-VII.

• do sponu - 15 x 20 cm

• sklizeň - V. - X.

Postup při skladování mrkve:

Můžeme sklízet až do doby květu. Čerstvý kopr je vhodné skladovat ideálně v ledničce, vydrží tam i několik dní. Může se i na kratší dobu dát do sklenice s vodou, tím si krásně udrží svou čerstvost. Skladovat se dá i sušený, ale ten na světle bledne a může až zešednout, také má jen omezenou trvanlivost a sušením kopr ztrácí svou charakteristickou vůni. Pro dlouhodobější skladování je ideální kopr konzervovat – naložený v soli, octu nebo ve sladkokyselém nálevu. Kopr se dá i zmrazit.

Balení: 3 g