MoravoSeed Petržel naťová hladká FEST

Novinka
Neohodnoceno
16 Kč
Skladem

- výnosná odrůda vhodná pro celoroční polní pěstování i rychlení v zimních měsících

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petržel naťová hladká FEST ( Petroselinum crispum ( Mill. ) Nyman ex A. W. Hill )

Výsev lze provádět celoročně. Nať po sklizni rychle obrůstá, sklizeň lze několikrát opakovat. Vegetační doba je 80-90 dnů.

Jedná se o velice výnosnou rostlinu produkující velké množství nezkadeřených lístků. Petržel je možné využívat při přípravě pokrmů studené i teplé kuchyně denně (můžeme jí dochucovat polévky, omáčky, masa, brambory či ji používat pouze na ozdobu chlebíčků a podobně). Petržel je zdraví prospěšnou rostlinou obsahující vysoké množství vitamínu C, příznivě působící na náš trávicí trakt, napomáhající léčbě zánětu močových cest, ledvin a pro snadnější odstranění ledvinových kamenů. 

Vyžaduje humózní půdu a stálou vlhkost. Výsev lze provádět od začátku února až do začátku srpna. Lze vysévat přímo nebo předpěstovat v květináči. Semínka vysejte do řad 30 cm od sebe, a na vzdálenost 6-8 cm. Klíčení trvá obvykle 10 - 20 dní při teplotě 10 - 20 stupňů. Hloubka: 0,5 - 1 cm. Nať po sklizni rychle obrůstá, sklizeň lze několikrát opakovat. Vegetační doba je 80-90 dnů. 

Přehled doby výsevu a sklizně:

•  výsev do skleníku - II. - X.

• výsev na záhon - III. - IV., IX. - X.

• do sponu - 25 x 5 cm

• sklizeň - I. - XII.

Postup při skladování petržele naťové hladké:

Naťovou petržel je vhodné uchovávat vždy v lednici, nejlépe v plastovém sáčku, aby neuvadala. Sáček by měl být pootevřený, aby případná nadměrná vlhkost nezpůsobila hnití. Petržel takto uchovaná vydrží až 5 dní.

Balení: 4 g