MoravoSeed Petržel naťová kadeřavá ASTRA

Novinka
1 hodnocení
16 Kč
Skladem

- odrůda vhodná pro celoroční polní pěstování i rychlení v zimních měsících

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petržel naťová kadeřavá ASTRA ( Petroselinum crispum ( Mill. ) Nyman ex A. W. Hill )

 Silně zkadeřené listy mají středně až tmavě zelenou barvu a jsou určeny pro přímý konzum, sušení i mrazení. Nať intenzivně obrůstá a sklizeň lze opakovat vždy po 8-10 týdnech.

Naťová petržel tvoří tenký, bohatě větvený kořen a má zkadeřené, jasně zelené listy. Petržel naťová obsahuje velké množství vitamínu C a silic, je bohatá na železo a hořčík. Působí močopudně. Není však vhodná pro těhotné ženy a lidi se zánětem ledvin. Výborně se hodí do salátů, pomazánek či na dozdobení pokrmů. Je možné je využít i do teplých pokrmů, petrželku tam však přidáváme těsně před koncem přípravy. Hodí se k rybám, na omelety, brambory, dušené maso, polévky, do těstovinových a rýžových pokrmů, do zálivek, dipů. Ve spojení s česnekem má nepřekonatelnou chuť.  

Rostlině se daří na slunném a polostinném stanovišti. Optimální teplota je od 10 do 20 st. C. Snese krátkodobě mráz až do –7 st. C. Rostlina vyžaduje dostatek vláhy. Vhodná je půda bohatá na humus. Vyséváme v dubnu, také přímo na záhon, do hloubky 2 cm a sponu 30×5 cm. Sklízet je možné od srpna a odřezané listy se rychle nahrazují novými. Naťovou petržel lze také na zimu přesunout do nádob a užívat si čerstvé zeleniny denně. Petržel v červenci a srpnu za velmi suchého počasí zavlažujeme.

Přehled doby výsevu a sklizně:

•  výsev do skleníku - II. - X.

• výsev na záhon - II. - IV., IX. - X.

• do sponu - 25 x 5 cm

• sklizeň - I. - XII.

Postup při skladování petržele naťové kadeřavé:

 Naťovou petržel je vhodné uchovávat vždy v lednici, nejlépe v plastovém sáčku, aby neuvadala. Sáček by měl být pootevřený, aby případná nadměrná vlhkost nezpůsobila hnití. Petržel takto uchovaná vydrží až 5 dní.

 Balení: 4 g