Paprika chilli JAMAICAN ROSSO PIQUANT

Novinka
Neohodnoceno
45 Kč
Skladem

- polopozdní odrůda pálivé papriky s menšími dekorativními plody

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paprika chilli JAMAICAN ROSSO ( Capsicum baccatum )

Plody jsou lesklé o průměru 3-4 cm. Rostlina je vysoká s potřebou opory při pěstování. Odrůda je vhodná k pěstování v krytech nebo nádobách na balkónech. Pálivost až 250 000 SHU.

Chilli papričky, někdy také známé pod názvem kajenský pepř jsou skvělým zdrojem kapsaicinu, který podporuje dobrou náladu. Chilli papričky jsou rostlinky spojované s pěstováním v relativně teplých oblastech, to však nebrání tomu, abychom je úspěšně mohli pěstovat v našich podmínkách. Jsou to polo otužilé plodiny, obsahující větší množství vitamínu C a beta karotenu. Vhodné období pro pěstování je začátek roku – leden, únor, březen. Hlavními požadavky pro správné vyklíčení papriček jsou teplo, světlo, vlhko a kyslík. Semena vysejte do kvalitního substrátu. Ideálně je rozsejte na povrch zeminy a následně pokryjte další tenkou vrstvou zeminy tak, aby se klíčící semena snadno prodrala na povrch.

 100 g chilli papriček obsahuje 240 % DDD (doporučená denní dávka) vitamínu C, 39 % DDD vitamínu B6, 32 % DDD vitamínu A, 13 % DDD železa, 14 % DDD mědi, 7 % DDD draslíku a 0 % cholesterolu. Ten dokonce dokáží snížit, a to díky obsahu kapsaicinu, který určuje míru pálivosti papričky.

Přehled doby výsevu a sklizně:

  •  výsev do skleníku - I. - III.
  •  výsadba do skleníku - II. - IV. 
  •  do sponu - 70 x 70 cm
  •  sklizeň - VIII.- XI.
  •  výška rostliny - 120 - 150 cm

 Balení: 15 ks