Purpura vánoční 20g

4 hodnocení
18 Kč
Skladem

- vánoční purpura pro navození příjemné vánoční atmosféry v domácnosti

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční vánoční vůně, kterou znaly a používaly už naše prababičky, purpura, která dokáže úžasně dokreslit atmosféru pohody, klidu a tepla domova. Můžete si ji koupit v našich obchodech, ale můžete si ji také připravit sami, o to víc Vás její vůně potěší. Bylinková purpura se nechává alespoň 1-2 týdny uležet.

Co je purpura, to asi téměř každý ví - je to směs bylin a koření s přidáním vonných esencí, to znamená, že je to vlastně takové vánoční pot pourri, jen s tím rozdílem, že purpura se zahřívá či nechává pomalu doutnat, čímž je zážitek z vůně ještě intenzivnější.
 
Pálení purpury
 
Dnes má doma kamna opravdu jen málokdo, purpuru ale můžeme opatrně pálit i například na sklokeramicke desce vařiče nastaveného na nízkou teplotu, nebo na železném plátu sporáku, raději však s použitím alobalu, jako podkladu pod bylinnou směs. I tak ji samozřejmě raději nenecháváme bez dozoru. Purpura se ale dá pálit i v nádobce aromalampy, kam normálně kapeme vonný olej do vody. Místnost nám provoní i pokud ji jen zahříváme na podložce na topení, navíc je to asi nejbezpečnější varianta. Purpura by neměla doslova hořet plamenem, ale jen mírně doutnat. Zahříváme a "pálíme" ji proto, že působením tepla se aromatické látky mnohem lépe uvolňují do vzduchu, efekt je proto mnohem výraznější.
 
Každý jistě z vlastní zkušenosti ví, jak vůně dokáží ovlivňovat naši náladu, pocity, rozpoložení.. vůně nás mohou vyrušit, upozornit, že je něco zkažené, varovat nás před nebezpečím, dokonce rozčílit, nebo zhnusit.. ale dokáží nás také uklidnit, povzbudit, oblažit, vzrušit, ukolébat k spánku a dodat nám pocit klidu a spokojenosti.
 
Vánoční purpura je právě tou vůní, která nám pomůže zapomenout na shon a stres a navodí tu pravou atmosféru příjemných dní a večerů, strávených s našimi nejbližšími. Umí nás dostat tam, kde bychom měli o vánocích být - do pohody.
 
Hmotnost: 20 g