Roundup Klasik 1 l

Neohodnoceno
389 Kč
Skladem

- ničí plevel i s kořeny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roundup Aktiv je přípravek k hubení herbicidů. Kapalný rozpustný koncentrát se používá k hubení jednoletých i vytvalých plevelů v orné půdě, v ovocných sadech, okrasných kulturách i vinohradech. Likviduje nežádoucí vegetaci.

Roundup je v současnosti globálně nejpoužívanějším herbicidem.

Působení:

Neselektivní listový herbicid se systemickým účinkem. Rostliny ho přijímají výhradně zelenými částmi a asimilačním prouděním je rozveden do celé rostliny včetně kořenového systému. Působením přípravku v kořenovém systému se docílí zničení podzemních i nadzemních částí zasažené rostliny. Vzhledem k tomu, že Roundup® Aktiv je na povrchu půdy okamžitě inaktivován a mikrobiálně odbouráván, neproniká půdou ke kořenům a nepůsobí na semena. Předpokladem úspěšného hubení vytrvalých hluboko zakořeněných plevelů je vytvoření dostatečné plochy listů v době postřiku, aby se zabezpečil co největší příjem účinné látky do rostlin. Nejúčinnější jsou ošetření prováděná v době nasazení poupat nebo po odkvětu, kdy jsou rostliny v plném růstu. Příznaky působení jsou postupné vadnutí, žloutnutí, zasychání a hnědnutí zasažených rostlin. Účinek se zrychluje vyšší intenzitou světla a vyšší relativní vlhkostí vzduchu. Déšť do 3 hodin po ošetření účinek snižuje. Všechny kultivační práce se mohou provádět až v době, kdy se projevily první příznaky účinku.

Výhody:

Děti i domácí zvířata se mohou vrátit na ošetřenou plochu ihned, jakmile zbytek přípravku na listové ploše uschne doba použitelnosti při správném skladování je 9 let od data výroby.

Dávkování:

Plodina škodlivý činitel doporučená koncentrace brambor, kukuřice, sója, cukrovka pleele jednoleté 40 - 60 ml / 2 l vody brambor, kukuřice, sója, cukrovka plevele vytrvalé 60 - 100 ml / 2 l vody nezemědělská půda nežádoucí vegetace, dřeviny 60 - 120 ml / 2 l vody orná půda plevele jednoleté 40 - 60 ml / 2 l vody orná půda plevele vytrvalé 60 - 100 ml / 2 l vody réva vinná plevele jednoleté 40 - 60 ml / 2 l vody réva vinná pýr plazivý, pcháč, mleč 60 - 100 ml / 2 l vody réva vinná svlačec rolní 120 - 160 ml / 2 l vody sady ovocné mimo broskvoň pýr plazivý, pcháč, mleč 60 - 100 ml / 2 l vody trávník z různých druhů trav obnova TTP 60 - 120 ml / 2 l vody.

Důležité: Neskladujeme v kovových nádržích ani nepoužíváme postřikovače s kovovými nádržemi

Účinná látka: Glyphosate 360 g/l (ve formě IPA soli 480 g/l) tj. N - (fosfonomethyl) glycin

Balení: 1 l