SEMO Kedluben - pro polní pěstování KOSSAK F1

2 hodnocení
44 Kč
Skladem
- hybridní bílá poloraná odrůda pro polní pěstování

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kedluben: KOSSAK F1 Hybrid ***** (Brassica oleracea convar. Gongylodes / Kaleráb)

Hybridní, bílá, poloraná odrůda pro polní pěstování. Velké chutné bulvy odolávají praskání a nedřevnatí.

Kedluben podporuje krvetvorbu, v bulvách se vyskytuje biotin, příznivě působící na pokožku a vlasy, nechybí ani kyselina listová a panthothenová. Nejlepší konzumace je za syrova, může se však kulinářsky zpracovávat na spoustu způsobů, je pomocníkem při hubnutí a redukčních dietách. Mladé listy obsahují několikrát více vitaminu C a třikrát více vápníku než bulvy, výborně se proto hodí jako přísada do zeleninových salátů. Kedlubny mají mnoho odrůd, které se liší dobou vývoje, od raných rychlených po obrovské kedlubny typu české odrůdy Gigant. Barevně se odlišují zelené a fialové druhy.

Bohatá skladba nabízených odrůd umožňuje pěstování brukví po celý rok, i když nejžádanější jsou na jaře. Daří se jim nejlépe v hlinitopísčité, humózní a záhřevné půdě s pH 6,2 - 7,8. Obvykle je zařazujeme do druhé trati. Během pěstování zajišťujeme optimální půdní vláhu pravidelnými středními dávkami vody. Vyrovnaný vláhový režim snižuje nebezpečí praskání a dřevnatění bulev. Pro rychlení ve foliových krytech vyséváme osivo v lednu a rostliny vysazujeme na stanoviště v březnu. Termín výsevu pro ranou polní kulturu je únor, vysazujeme v dubnu.

Vegetační doba je 85 dní od výsevu do sklizně.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev - II.-VI.

• výsadba - IV.-VII.

• do sponu - 30 x 25 cm

• sklizeň - V.-.IX.

Ošetřeno proti chorobám: ANO

Moř./mor.: Captan 80 WG

Učinná látka: Captan

Dávkování: 3 - 5 g osiva na 10 m2

Postup při skladování kedlubnu:

Rané odrůdy kedlubnu se neskladují nýbrž sklízí probírkou, zpočátku v intervalu 2 dnů, později v delším. Doba sklizně trvá cca 2 - 3 týdny. Uskladnit lze pozdní odrůdy, které se však nezbavují kořenů. Ukládají se v chladném míste (např. sklepě) o teplotě 0 °C a 90 - 95 % vzdušné vlhkosti do vlhkého písku (občas je třeba nutné vlhkost zkontrolovat), kde vydrží až do příštího jara.

Balení: 0,6 g