SEMO Mrkev obecná - raná, purpurová PURPLE HAZE F1

2 hodnocení
44 Kč
Skladem

- raná purpurová mrkev, válcovitý kořen, povrchová část je fialová a střed je oranžový

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mrkev obecná: PURPLE HAZE F1 ***** (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Raná purpurová mrkev pro letní a podzimní sklizně. Purple Haze vytváří dlouhé, válcovité kořeny s velmi pěkným vnitřním vybarvením (28 - 30 cm). Korová část je sytě fialová a středová část jasně oranžová. Nejsilnější pigment fialové barvy nastane, když jsou rostliny pěstovány při teplotách od cca 15°C do 20°C. Nať je pevná a robustní. Je také vhodná pro svazkování. Výsevek se neliší od ostatních poloraných nanteských mrkví. Odrůda není náchylná ke zkracování kořenů při vyšším výsevku. Pozor na příliš časné výsevy - při nachladnutí může vybíhat do květu!

Mrkev vyžaduje lehčí až střední, dostatečně hlubokou, dobře zpracovanou půdu. Na mělké nebo na podzim nedostatečně prokypřené půdy reaguje mrkev nevzhlednými, často rozvětvenými kořeny. Velmi kvalitní kořeny získáme pěstováním na hrůbcích nebo v hluboce prokypřených půdách. Nesnáší čerstvé organické hnojení, pěstuje se převážně v druhé trati.
Podle použití mrkve a požadované doby sklizně volíme odrůdy i termíny setí.

Vegetační doba je přibližně 80 - 95 dní od výsevu do sklizně.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev - III.-VII.

do sponu - 30-40 x 3-4 cm

• sklizeň - VII.-X.

Ošetřeno proti houbovým chorobám: ANO

Moř./mor: Captan 80 WG

Účinná látka: Captan

Dávkování: 3 - 5 g osiva na 10 m2

Postup při skladování mrkve:

Nejdříve je třeba oklepat ulpívající zeminu, poté uříznout nať ve výšce asi 1 cm a vytřídit poškozené kořeny. Zdravou mrkev lze uskladnit v nějaké bedně. Ukládá se vždy řada mrkve a to vedle sebe střídavě špičku a hlavu. Jednotlivé vrstvy se pak proloží vrstvou rašeliny s pískem, nebo vlhkou lehkou zeminou. Zabraňuje to vysychání kořenů. Bedna se potom uskladní v chladném, větratelném prostředí. Mrkev lze přes zimu skladovat také na zahrádce. Sklizené kořeny se kónicky naskládají do hromady, špičkami dovnitř. Hromada se přikryje slámou nebo senem a na povrchu se vše přikryje asi 15 cm silnou vrstvou zeminy. V březnu musí být tento "krecht" otevřen, jinak by mrkev začala rašit. Nové výhonky se odstraní a mrkev se poté uskladní v bedně, odkud se postupně spotřebovává.

Balení: 400 semen

Označení F1 nesou hybridní odrůdy jenž jsou vyrovnanější, výnosnější, často více odolnější k nemocem a především plastictější při pěstování, tedy tolerantnější ke stresu a méně vhodným pěstitelským podmínkám.