FLORIA Substrát pro rajčata a papriky 40 l

Novinka
3 hodnocení
185 Kč
Skladem

- unikátní jemný substrát, nezadržuje vodu

Detailní informace

Detailní popis produktu

FLORIA Substrát pro rajčata a papriky je revoluční novinkou pro pěstování všech druhů rajčat, paprik a další zeleniny přímo v zakoupeném obalu. Unikátní složení vytváří pěstovaným rostlinám fantastické podmínky pro jejich zdravý růst a bohatý rozvoj kořenů. Substrát je speciální směs bílé a černé rašeliny, kokosových vláken, bentonitu a obsahuje také přírodní hnojiva. Nyní již nemusíme kupovat rajčata a zeleninu v obchodech, ale můžeme si je vypěstovat sami na balkónech, terasách apod. Tento substrát zajišťuje vypěstování zdravých, velmi chutných a šťavnatých plodů rajčat, paprik a další zeleniny bez použití truhlíků a květináčů.

- OTOČ A SÁZEJ! pro pěstování přímo v obalu na balkóně nebo terase

- substrát můžeme přesypat do pěstebních nádob, ale také ho můžeme použít přímo do záhonů

- ideální provzdušnění substrátu a jeho životnost prodlužují kokosová vlákna

- bentonit poutá živiny a později je dle aktuální potřeby rostlin uvolňuje. Zvyšuje tak schopnost substrátu příjímat obsažené živiny v maximální míře

Způsob použití:


1. Pěstování přímo v obalu – OTOČ A SÁZEJ
- umístíme obal na určené místo a otočíme ho tak, aby zadní strana byla umístěna nahoru. Prořízneme uhlopříčně 2 vyznačené čtverce. V těchto místech odebereme cca 1 hrst substrátu. Do vytvořené prohlubně vysadíme rostlinu, dosypeme odebraným substrátem a lehce přimáčkneme. Zalijeme a udržujeme substrát dostatečně vlhký.

2. Pěstování v nádobách
- do pěstební nádoby nebo květináče nasypeme substrát do výšky cca 2/3 a vložíme rostlinu. Dosypeme substrát a lehce přimáčkneme. Řádně zalijeme, aby došlo ke spojení původního balu s novým substrátem.

3. Výsadba na záhonech
- v záhonku uděláme odpovídající jamku, na dno nasypeme trochu substrátu, zasadíme rostlinu a kořenový bal obsypeme substrátem a přitlačíme. Řádně zalijeme a během vegetačního období udržujeme substrát přiměřeně vlhký.

Balení: 40 l

Složeníspeciální směs bílé a černé rašeliny, kokosových vláken, bentonitu a obsahuje také přírodní hnojiva