Forestina MINERAL Síran měďnatý / Skalice modrá

Novinka
1 hodnocení
185 Kč

Zvolte variantu

- je určený pro doplňkovou výživu zemědělských plodin s vyššími nároky na uvedený prvek

Detailní informace

Hmotnost: 0,5 kg
Skladem
185 Kč

Detailní popis produktu

Síran měďnatý je znám pod názvem modrá skalice. Patří k nejběžnějším sloučeninám mědi. Jedná se o průmyslově nejvyráběnější měďnatou sůl. Síran měďnatý v bezvodém stavu tvoří bílý prášek, který přijímáním vody modrá tzn. z vodného roztoku krystalizuje jako pentahydrát (skalice modrá), v azurově modrých, průhledných, trojklonných krystalech, které na vzduchu na povrchu větrají.

Charakteristika:
Síran měďnatý CuSO4.H2O (Pentahydrát síranu měďnatého)
minimálně 24,5% Cu + minimálně 30,4% SO3

Použití:
Síran měďnatý je určený pro doplňkovou výživu zemědělských plodin s vyššími nároky na uvedený prvek (pšenice, ječmen, oves, jetel a další). Měď příznivě působí na stabilitu chlorofylu, prodlužuje období aktivní fotosyntézy. Při nedostatku mědi se výrazně snižuje využití dusíku z hnojiv. Nedostatek mědi se projevuje zvláště na lehkých a kyselých půdách, na kyselých půdách po radikálním vápnění nebo na půdách s vyšším obsahem organické hmoty. Charakteritickým symptomem nedostatku mědi jsou bílé skvrny a bílé špičky listů, kterými trpí zejména luskoviny. Síran měďnatý je vhodný pro listovou (foliární) aplikaci, kterou se však nedoporučuje provádět na přímém slunci. Síran měďnatý se také používá k potlačení mechu, lišejníků a chorob na rostlinách.

Dávkování:
- hnojení (zálivkou i postřikem) 0,5 g / 1 l vody / 1 m2
- předseťové máčení semen (při setí na půdách s nízkým obsahem Cu) roztok 0,02 - 0,05 %, tj. 0,2 - 0,5 g hnojiva na 1 litr vody
- potlačení lišejníků, mechu a houbových chorob (zálivkou i postřikem) 10 - 20 g / 1 l vody (nelze přesně určit na jakou plochu tato dávka vystačí, neboť to závisí na velikosti listové plochy či porostu)

Aplikační poznámky:
Vyšší koncentrace mohou poškodit ošetřované porosty.

Hlavní termíny pro aplikaci hnojiva:
celoročně dle skutečné potřeby

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Přípravek je vysoce toxický pro vodní organismy s dlouhodobými účinky.

Balení: 0,5 kg, 1kg