MoravoSeed Brokolice APOLENA F1

Novinka
2 hodnocení
26 Kč
Skladem

- polopozdní hybridní odrůda určená pro přímý konzum, mražení i krátkodobé skladování

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brokolice APOLENA F1 ( Brassica oleracea L. )

Je vhodná pro celoroční pěstování. Růžice jsou velké a kompaktní, lahodné chuti s jemným košťálem. Vegetační doba od výsadby je 75-85 dnů.

Brokolice obsahuje ve velkém množství vitamín C – jedna porce vařené brokolice pokrývá polovinu doporučené denní dávky, dále provitamin A – betakaroten, i vitamíny E, B1 a B2. Všechny tyto vitamíny působí jako antioxidanty a ničí v těle člověka škodlivé látky, vitamín C je navíc velmi důležitý pro posílení imunity. V brokolici je ještě vitamín K, který pozitivně ovlivňuje srážlivost krve.

Brokolice je vynikající především pro své minimální nároky na prostředí, v němž se nachází. Bez problémů snese výkyvy teplot a klidně i krátkodobější suché časy. Přežije také v menších mrazech, a to až do -5 stupňů Celsia. Jestliže budete chtít pěstovat brokolici sami, rozhodně se vyplatí vysazovat ji přímo na konkrétní stanoviště. Semenáčky by se po přesazování nemusely ujmout. Právě přesazování totiž snášejí velmi špatně. Brokolice na záhonu vyžaduje hlubokou, nevysychavou, humózní půdu s obsahem vápníku. Ph by nemělo být vyšší než 6,5. Osvědčil se přímý výsev v půli dubna. Můžeme si však broklici předpěstovat již v březnu v pařeníku či skleníku. Na záhon pak vyséváme ve sponu 50x50 cm. Vždy nadkryjeme netkanou textilií. Brokolice má prvně listy, pak se obohatí o růžici. Prospívá ji pravidelná závlaha a vlhčí podnebí, myslí se tím i vzdušná vhlhost.

Pro podzimní pěstování je vhodnější vysét koncem června. Sklízíme cca. po 85 dnech od výsevu. 

Přehled doby výsevu a sklizně:

•  výsev do skleníku - III.

• výsev na záhon - IV. - VI.

• výsadba na záhon - IV. - VI.

• do sponu - 50  x 50 cm

• sklizeň - VII. - X.

Postup při skladování brokolice:

Brokolici můžeme sklízet na části. Nejprve odřezáváme hlavní růžici s částí dužnatého stonku v délce 15-20 cm a postupně až do zámrazu růžice dorůstají z postranních výhonů. Po první sklizni se rostlina snaží rozkošatit, řezem necháme 3 silnější výhonky, budeme tak mít větší růžici. Brokolici konzumujeme do 3 dnů od sklizně, jinak žloutne a ztrácí důležité živiny.

Balení: 30 ks