MoravoSeed Hrách dřeňový raný WINNER

Novinka
Neohodnoceno
26 Kč
Skladem

- raná až poloraná odrůda, určená pro postupnou sklizeň zeleného hrášku na přímý konzum, konzervaci a mražení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrách dřeňový raný WINNER ( Pisum sativum L. )

Odrůda je vhodná i pro mechanizovanou sklizeň. Zrna jsou velká, tmavě zelená. Délka lusku je 8-9 cm a obsahuje 7-9 zrn. Vegetační doba od výsevu je 60 dní.

Hrách je důležitá luštěnina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Hrách obsahuje vše, co má mít potrava s pozitivními účinky na srdce, a nejsou v něm téměř žádné tuky ani sodík, jejichž konzumace správnou funkci srdce ohrožuje. Hrách je velmi výživná potravina bohatá na vitaminy skupiny B a minerály potřebné pro správnou funkci nervového systému.

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Řadí se do 2.- 3.tratě po okopaninách, zeleninách a obilovinách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy. Vysévá se na připravený pozemek do řádků vzdálených 15 - 30 cm, po jednotlivých zrnech 4 - 6 cm od sebe do hloubky 5 - 7 cm. Po vzejití se porost udržuje v bezplevelném stavu. Pro dosažení prodloužení sklizně, je vhodné vysévat několik odrůd s odlišnou vegetační dobou. Je-li k dispozici pouze jedna odrůda, lze použít postupného výsevu v termínech přibližně po 1 - 2 týdnech.

Hrách se nedoporučuje vysévat na stejné místo po dobu 3 let, jelikož rotace plodin je nejlepší obranou proti kořenovým nemocem (tvz. Fusarium) způsobujícím vadnutí hrachu.

Vegetační doba je 68 dní od výsevu do sklizně.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev na záhon - III. - V., VII.

• do sponu - 20 x 4 cm

• sklizeň - VI. - VII., IX.

Postup při skladování:

Je vhodný nejen k přímé spotřebě, ale také ke skladování a případné konzervaci. Dorostlý vylouplý hrách je možné rovněž zamrazit nebo usušit.

Balení: 50 g