MoravoSeed Salát listový k česání DUBÁČEK

Novinka
Neohodnoceno
13 Kč
Skladem

- odrůda dubolistého salátu, vhodná pro celoroční pěstování

Detailní informace

Detailní popis produktu

Salát listový k česání DUBÁČEK ( Lactuca sativa L. )

Salát vytváří růžice světle zelených silně laločnatých listů. Sklízí se postupně jednotlivé listy, nebo celé rostliny. Odrůda je odolná proti vybíhání do květu. Vegetační doba od výsevu je 50 - 55 dnů.

Pěstování těchto salátů, včetně nároků na půdu, agrotechniku apod. je shodné se salátem polním. Salát vyžaduje dobrou, dostatečně vzdušnou půdu druhé trati. Je náročný na zásobení živinami v okamžitě přijatelné formě.Nejvhodnější termíny výsevu jsou v první polovině dubna pro jarní sklizeň nebo ve druhé polovině července pro podzimní pěstování.

Doporučují se osluněné polohy. Při výsevu přímo na záhon se semena vysévají mělce do řádků nebo po špetkách ve sponu 25 x 25 až 30 x 30 cm a rostliny se po vzejití vyjednotí. Pro předpěstování sadby se semena vysévají mělce do truhlíků a ve stadiu tvorby pravých listů se pak rostlinky pikýrují do sponu 4 x 4 cm. Teploty ve dne je třeba udržovat v rozmezí 16 - 20 °C, v noci 4 - 6 °C. Při 4 - 6 pravých listech se mělce vysazuje na záhon tak, aby nedošlo k zahrnutí srdéčka rostliny. Zavlaha se provádí pravidelně menšími dávkami vody.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev do skleníku - III. - IV.

• výsev na záhon - IV. - VII.

• výsadba na záhon - IV. - V.

• do sponu - 40 x 30 cm

• sklizeň - V. - VIII.

Postup při skladování hlávkového salátu:

Hlávkový salát není vhodný na klasické skladování. Je výhodnější postupné vysévání jednotlivých odrůd a následná postupná sklizeň. Jeho trvanlivost však lze prodloužit několika způsoby. Jeden z nich je rozebrání listů, které se poté vloží do mikrotenového sáčku a uskladní v lednici. Tímto způsobem lze hlávkový salát uchovat až jeden týden. Dalším způsobem je postupné odebírání listů z odřezané hlávky umístěné v mělké míse s vodou na chladném a tmavém místě. Tento způsob uchová salát na cca 12 - 24 hodin v požadované kvalitě. Je třeba dodat, že délka skladování u tohoto druhu zeleniny také závisí na odrůdě.

Balení: 500 ks