MoravoSeed Zelí pekingské HILTON

Novinka
Neohodnoceno
16 Kč
Skladem

- odrůda určená pro podzimní sklizeň

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zelí pekingské HILTON ( Brassica rapa L. )

Vegetační doba od výsevu je 60-70 dní. S kořenovým balem lze hlávky střednědobě skladovat. Snáší menší mrazíky.

Zelí pekingské má většinou válcovitou a široce soudkovitou hlávku, tvořenou světle zelenými listy se žilnatou čepelí a plochými širokými řapíky.

Pěstování není nijak náročné, roste prakticky v každé zahradní půdě snad s výjimkou půd kyselých.  Díky krátké vegetační době je možné pěstování i v chladnějších a výše položených oblastech. Pekingské zelí je možno pěstovat prakticky od jara do zimy, avšak rané kultury jsou vhodné jen pro zkušené pěstitele, kteří mohou zajistit předpěstování sadby v teple. Při předpěstování nemá teplota klesnout pod 20 °C a do výsadby musejí být rostliny dostatečně silné (nejméně 6 až 7 listů). Tyto zásady je třeba dodržet, protože zelí z jarní výsadby dozrává v období dlouhého dne, kdy je zvýšené nebezpečí vybíhání do květu, zejména, když mladé rostlinky byly vystaveny chladu, nebo když jsou vysazeny nedostatečně vyvinuté. Vyběhnutí do květu je pak téměř jisté.  Pekingské zelí můžeme vysévat pro předpěstování pod sklo již od poloviny dubna.

Nejrozšířenější je pěstování pro podzimní sklizeň z přímých výsevů od poloviny července do začátku srpna. V červenci bývá dostatek tepla a v době dozrávání se již den zkracuje, takže nebezpečí vybíhání do květu nehrozí.

Rostliny pekingského zelí vysazujeme do sponu 50 x 35 u jarní výsadby a 50 x 40 u výsadby letní a podzimní. 
Protože jde o rychle rostoucí plodinu, je třeba, aby půda byla dostatečně zásobena přijatelnými živinami. Nemáme-li k dispozici rozbor půdy, vycházíme z hnojení pro předplodiny a odhadujeme, kolik živin po jejich sklizni v půdě zůstalo.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev na záhon - VII.

• do sponu - 30 x 30 cm

• sklizeň - IX. - XI.

Postup při skladování pekingského zelí:

Pekingské zelí sklízíme, když jsou hlávky dostatečně zavinuté (za 60−90 dní po výsevu).  Pro skladování je třeba sklízet hlávky i s několika obalovými listy, dobře vyvinuté, nepřezrálé a za sucha. Při teplotě 1 až 2 °C a vysoké vzdušné vlhkosti se dá pekingské zelí skladovat velmi dlouho.

Balení: 100 ks