Paprika chilli bhut JOLOKIA RED

Novinka
4 hodnocení
45 Kč
Skladem

- pozdní odrůda velmi silně pálivé papriky typu Jolokia

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paprika chilli BHUT JOLOKIA RED ( Capsicum annuum )

Odrůda je vhodná k pěstování ve středně velkých nádobách na balkónech nebo v krytech, tvoří plody jasně červené, protáhlé o šířce 2 - 3 cm a délce 5 - 8 cm. Je možné i pěstování s oporou. Pálivost až 1 000 000 SHU.

Chilli papričky, někdy také známé pod názvem kajenský pepř jsou skvělým zdrojem kapsaicinu, který podporuje dobrou náladu. Chilli papričky jsou rostlinky spojované s pěstováním v relativně teplých oblastech, to však nebrání tomu, abychom je úspěšně mohli pěstovat v našich podmínkách. Jsou to polo otužilé plodiny, obsahující větší množství vitamínu C a beta karotenu. Vhodné období pro pěstování je začátek roku – leden, únor, březen. Hlavními požadavky pro správné vyklíčení papriček jsou teplo, světlo, vlhko a kyslík. Semena vysejte do kvalitního substrátu. Ideálně je rozsejte na povrch zeminy a následně pokryjte další tenkou vrstvou zeminy tak, aby se klíčící semena snadno prodrala na povrch.

 100 g chilli papriček obsahuje 240 % DDD (doporučená denní dávka) vitamínu C, 39 % DDD vitamínu B6, 32 % DDD vitamínu A, 13 % DDD železa, 14 % DDD mědi, 7 % DDD draslíku a 0 % cholesterolu. Ten dokonce dokáží snížit, a to díky obsahu kapsaicinu, který určuje míru pálivosti papričky.

Přehled doby výsevu a sklizně:

  •  výsev do skleníku - I. - III.
  •  výsadba do skleníku - II. - IV. 
  •  do sponu - 80 x 80 cm
  •  sklizeň - VIII.- XI.
  •  výška rostliny - 110 - 130 cm

 Balení: 10 ks