SEMO Hrách setý dřeňový CERTIS pro mlsné jazýčky

Tip
Neohodnoceno
20 Kč
Skladem
- kolekce PRO MLSNÉ JAZÝČKY – polopozdní, drobnozrnná odrůda vhodná pro skutečné labužníky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrách setý dřeňový: CERTIS ** pro mlsné jazýčky (Pisum sativum L. partim / Hrách siaty pravý)

Odrůda Cetris je polopozdní, drobnozrnná odrůda hrachu o vzrůstu do výšky 65 - 75 cm vhodná pro skutečné labužníky. Rostliny mají pevnou, podklesávající lodyhu, která se nevětví, listy jsou středně zelené. Tvoří rovné tupě zakončené lusky velikosti 7 cm o obsahu 6 - 8 malých zrn tmavě zelené barvy. Přes drobné zrno má odrůda vysoké výnosy velmi kvalitní suroviny, která je vhodná i pro mražení a konzervárenské zpracování - sladkokyselý i slaný nálev.

Hrách je důležitá luštěnina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Hrách obsahuje vše, co má mít potrava s pozitivními účinky na srdce, a nejsou v něm téměř žádné tuky ani sodík, jejichž konzumace správnou funkci srdce ohrožuje. Hrách je velmi výživná potravina bohatá na vitaminy skupiny B a minerály potřebné pro správnou funkci nervového systému.

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Řadí se do 2.- 3.tratě po okopaninách, zeleninách a obilovinách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy. Vysévá se na připravený pozemek do řádků vzdálených 15 - 30 cm, po jednotlivých zrnech 4 - 6 cm od sebe do hloubky 5 - 7 cm. Po vzejití se porost udržuje v bezplevelném stavu. Pro dosažení prodloužení sklizně, je vhodné vysévat několik odrůd s odlišnou vegetační dobou. Je-li k dispozici pouze jedna odrůda, lze použít postupného výsevu v termínech přibližně po 1 - 2 týdnech.

Hrách se nedoporučuje vysévat na stejné místo po dobu 3 let, jelikož rotace plodin je nejlepší obranou proti kořenovým nemocem (tvz. Fusarium) způsobujícím vadnutí hrachu.

Vegetační doba je 80 dní od výsevu do sklizně.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev - III.-IV., V.-VI.

do sponu - 20 x 5 cm

• sklizeň - VI.-VII, VIII.

Ošetřeno proti chorobám: ANO

Moř./mor.: Maxim XL 035 FS

Účinná látka: Metalaxyl-M, Fludioxonil

Dávkování: 200 - 250 g na 10 m2

Balení: 15 g