SEMO Květák - pozdní SNOW LADY

1 hodnocení
29 Kč
Skladem
- květák je velmi náročný na agrotechniku a optimální pěstební podmínky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Květák: SNOW LADY *** (Brassica oleracea convar. Botrytis / Karfiol)

Polopozdní odrůda vhodná především k pěstování pro podzimní sklizně, kdy je menší nebezpečí rozšíření bakteriálních chorob. Rostliny jsou bohatě olistěné, listy jsou tmavozelené, silně ojíněné a zvlněné. Růžice je listy výborně kryta. Odrůda je vysoce odolná proti žloutnutí, prorůstání i mechovitosti růžic.

Květák obsahuje malé množství sacharidů a proteinů a téměř žádný tuk, obsahuje provitamín A (betakarotén), vitamín B a E a významné množství vitamínu C, z minerálů obsahuje hodně draslíku, něco málo sodíku, je v něm hodně vápníku, hořčíku, fosforu, železa a stejně tak obsahuje dosti chrómu, zinku, manganu, mědi a selenu, nechybějí v něm fotochemické antikarcinogeny. Dále obsahuje vysoký obsah kyseliny listové s vitamínem B12, který je důležitý pro růst buněk a krvetvorbu. Další důležitou látkou je sulforan, který působí preventivně při vzniku nádorů. Biolátky v květáku pomáhají při urologických problémech, odvodňují organismus a podporují hubnutí. Mají příznivé účinky na snižování krevního tlaku, podporují krvetvorbu, pomáhají při tvorbě kvalitní střevní sliznice a snižují riziko onemocnění tlustého střeva.

Květák je velmi náročný na agrotechniku a optimální pěstební podmínky. Nejlépe se mu daří na hlinitých půdách s vysokým obsahem humusu, které netrpí sléváním. Vzhledem k menšímu kořenovému systému vyžaduje dostatečné množství snadno přijatelných živin a dostatečné zásobování rostlin vodou, hlavně v období intenzivního růstu a před sklizní. Zařazujeme ho do první tratě.

Vegetační doba od výsevu je 125 dní, od výsadby 95 dní.

Přehled doby výsevu a sklizně:

• výsev - V.-VI.

• výsadba - VI.-VII.

• do sponu - 60 x 50 cm

• sklizeň - VIII.-.X.

Ošetřeno proti chorobám: ANO

Moř./mor.: Captan 80 WG

Učinná látka: Captan

Balení: 50 semen